Zarząd spółki odebrał, z oddziału firmy Nijhof-Wassink, dwa nowe samochody VOLVO. To kolejne wzmocnienie naszej floty.

Flotę PNT zailają modele FH 4 460 I-Save z silnikiem D13TC, który generuje o 300 Nm wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach. Oznacza to, że utrzymanie stałej prędkości na drodze wymaga mniej przyspieszania i mniej paliwa. Jak deklaruje producent jest to najbardziej oszczędny silnik w historii szwedzkiego producenta. Dzięki technologii Turbo Compound silnik w pełni wykorzystuje dostępną energię na każdym etapie, zapewniając zwiększoną wydajność w całym zakresie prędkości obrotowych — z najlepszym wynikiem w zakresie 900–1300 obr/min.

– To ważne wzmocnienie naszej floty, szczególnie w okresie kiedy o nowe samochody trudno – mówi Norbert Kobędza, wiceprezes PNT Logistics – Stały rozwój firmy wymusza na nas kolejne inwestycje i rozwój zaplecza samochodów ciężarowych, ale to przyjemna presja, która motywuje nas do dalszego rozwoju – dodaje.

Linię I-Save wyróżnia oprogramowanie I-See, który odwołuje się do informacji o drodze przed pojazdem, aby podczas jazdy w górzystym terenie jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego. Po włączeniu funkcji I-Cruise nadzoruje także wybór biegu, przyspieszenie i hamowanie silnikiem. I-See korzysta z mapy o wysokiej rozdzielczości, aby lepiej rozpoznawać topografię. Ważnym elementem jest również skrzynia biegów I-Shift  zaprojektowana tak, aby zapewnić efektywną jazdę na autostradach. Jej oprogramowanie, zoptymalizowane pod kątem transportu długodystansowego.

* informacje o VOLVO FH 4 460 I-Save ze strony volvotrucks.pl