Sześć fabrycznie nowych Scanii, model 460 R Super dołączyło do naszej floty. Seria R łączy luksus wnętrza z odpornością w każdych warunkach, wytrzymała i wszechstronna jest silnym wzmocnieniem naszego zaplecza samochodów ciężarowych.

Stale inwestujemy w naszą flotę. Nowe pojazdy zapewniają nam odpowiednią jakość świadczonych usług, a także dają komfort pracy dla naszych kierowców – mówi Przemysław Grzesiczak, prezes PNT Logistics.

W nowej Scanii z zewnątrz nie dostrzeżemy większych różnic. Zupełnie nowy jest za to układ napędowy, od silnika, przez skrzynię biegów, hamulec silnikowy, zbiorniki paliwa, a także tylny most. Nowy silnik o mocy 460 KM, a do tego dochodzi 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowa zautomatyzowana skrzynia, typu G33CM, wyposażona w jeden bieg pełzający, dwanaście biegów głównych oraz jeden nadbieg. Zastosowano również nowe zbiorniki paliwa 550 litrów po prawej i 550-litrów po lewej.

Strategia rozwoju Spółki zakłada kolejne inwestycje i rozwój zaplecza samochodów ciężarowych – to ważny element naszych planów rozwoju- mówi Norbert Kobędza, wiceprezes PNT Logistics.

Ciągniki dla Firmy PNT Logistics to ciągniki typu extra low w modelu Scania Super , czyli nowy układ napędowy : silnik – skrzynia biegów – tylny most -mówi Cezary Gańczak z autoryzowanego dealera SCANIA Rzgów – W porównaniu do modelu poprzedniego Scania jest to kolejna oszczędność paliwa rzędu 8 %,  a w porównaniu do Konkurencji przepaść – dodaje Cezary Gańczak

Kabina R to też poniekąd norma, dobrze znana zapewnia dobre warunki. Skórzane wykończenie foteli i kierownicy dodaje elegancji. Pojawiły się też nowe, czarne materace, o typowym dla marki, miękkim wykonaniu.